Як обрати лопату для роботи на городі

Для городніх робіт на дачі ніяк не обійтися без головної героїні — лопати. Але це поняття дуже широке. І не тільки зовнішнім виглядом відрізняється цей садовий інструмент, а й матеріалом, з якого він виготовлений.

види лопат

Матеріал для виготовлення лопат

Від того, з якого металу буде зроблена лопата (так само, як і інший садовий інструмент), буде залежати довговічність і зручність користування нею. Найчастіше для роботи на дачній ділянці використовують такі матеріали:
Рейкова (пружинна) сталь, близька за характеристиками до тієї, з якої виготовляють залізничні рейки. Інструмент не схильний до корозії, міцний і довговічний. Але тут є і мінус — так як така сталь недешева, для виробництва матеріалу полотна лопати, використовують рейки, які вже були у використанні та списані після закінчення терміну їх придатності. А це значить, що спочатку якість стали втрачено, в ній з’явилися мікротріщини, та й при її подальшій обробці, якість стали страждає.

Титан. З ним мало який матеріал зрівняється — лопата виходить легка, міцна і зручна. Край такого садового інструменту не потрібно заточувати, як у інших лопат. Але знову ж таки у неї, є серйозні недоліки: ціна «кусається», крім цього, якщо при роботі полотно лопати наткнеться на камінь, то від неї просто може відломитися
шматок, тому що цей метал досить крихкий.

Найчастіше в наших садах-городах зустрічається інструмент з якісної листової сталі, покритої захистом від корозії — тефлоновим покриттям, молотковою, або іншим видом фарб, або нанесеним на полотно порошковим напилювачем. Ціна на такий виріб цілком демократична. До недоліків можна віднести те, що вона все-таки іржавіє, а це значить, що догляд за інструментом повинен бути ретельним — її не можна прибрати в сарай, не почистивши і просушити металеве полотно.

Нержавіюча сталь як не можна краще підходить для сільськогосподарського інструменту. Вона не схильна до корозії, немає такої великої крихкості, як у титану, володіє відмінною довговічністю, має високу стійкість до зламу. У цього матеріалу є невеликий недолік — кромку лопати потрібно трохи частіше точити, але вона відмінно піддається заточенню. Ціна на такий садовий інструмент цілком доступна, кожен садівник-городник повинен мати такий інструмент у себе на ділянці.

Види лопат для роботи на городі

види лопат

Існує безліч видів лопат, але всі вони діляться на 4 основні класи: будівельні лопати, вантажно-розвантажувальні, садово-городні, лопати спеціального призначення.

Ми розглянемо один клас — садово-городні. До цієї категорії садового інструменту відносяться такі лопати:
• викопочні;
• для перекопки;
• універсальні.

      Викопочні лопати мають прямокутне полотно і заокруглене лезо. Застосовується при копанні великих обсягів і при обробці грунту низької і середньої твердості.
      Перекопочний інструмент використовуються аналогічно попереднім інструментам, але полотно має форму клинка.
       Універсальний тип лопат виготовляється з гострим клиноподібним і з широким закругленим лезом.

Для городніх робіт необхідно мати різні види такого садового інструменту. Адже совковою лопатою землю не перекопаєш, а перекопочною — незручно користуватися при навантаженні землі і при будівельних роботах.
Купити лопату з доставкою по Україні, а також іншого садового інструменту можна в інтернет-магазині «Все для дачі». Якість інструменту у нас відмінне.

6 комментариев к “Як обрати лопату для роботи на городі”

  1. Наталья

    Правильно выбрать лопату — это не так просто. Было дело, приобрела обычную , так погнулась. Я была в изумлении!

  2. Сергей

    Каждая лопата предназначена под свои определённые работы. Прежде чем покупать, нужно посоветоваться со знающим человеком или консультантом в магазине.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *