Ландшафтний дизайн

Ландшафтний дизайн може зміниту любу садову ділянку, перетворити її в острівець затишку і неповторності. Будь-яка людина після трудового дня бажає спокійно відпочити і отримати насолоду та спокій. Кращим рішенням для вирішення цього питання стане облаштування такого куточка на своїй дачній ділянці, або на території заміського будинку.

Але, щоб результат перетворення радував і дивував, необхідно дотримуватися кількох принципів. Саме на них спираються ландшафтні дизайнери, складаючи план перебудови ділянки.

Спеціалісти та ландшафтні дизайнери садового центра «Дворик» багато років займаються тим, що перетворюють звичайні подвір’я на те місце, де приємно провести вихідний день, куди неоднінно хочеться ще не раз повернутися. На сайті показані деякі фотографії, своє портфоліо.

Принципи створення ландшафтної композиції

Перш, ніж приступити до створення композиції в ландшафті, слід врахувати кілька складових будь-якого проекту. Без них не вийде цілісності композиції, яка притягує до себе погляд і викликає позитивні емоції. Ландшафтна композиція повинна в себе включати такі принципи:

1.Простота. Якщо на ділянці велике нагромадження різних елементів, то це створює враження хаосу, безладу. Це віддаляє людину від почуття єднання з природою. Простота включає в себе не тільки кількість елементів декору і їх розташування, а й кольорову композицію. Строкатість стомлює погляд. Краще визначитися з декількома основними кольорами, а вже грунтуючись на них, підбирати рослини і інші елементи декору.

дизайн участка
  1. Цілісність. Цей елемент передбачає наявність декількох однакових елементів, які розташовані в різних місцях ділянки. Бажано, щоб ці елементи були натуральними, природними. Для того, щоб повністю уявити майбутню композицію, потрібно попередньо скласти план, на якому розміщуються ці деталі.
  2. Баланс. Як симетричний, так і асиметричний. Симетричний баланс передбачає розміщення декількох однакових елементів декору, які розміщуються дзеркально щодо певної точки. Асиметричний — допомагає відпочити від чіткості ліній, форм. Але тут дуже важливо дотримати принципів гармонії.
  3.  Поєднання рослин. Це один з основоположних принципів роботи дизайнера. При підборі рослин потрібно враховувати місце розташування композиції, її освітленість. Також важливо для розвитку майбутніх рослин склад грунту, в якому вони будуть рости. Адже одним потрібні лужні грунти, а іншим — важлива кислотність грунтового середовища. Однорічники необхідно поєднувати з багарічними рослинами, низенькі рослини — з високими. Ці всі пункти враховують ландшафтні дизайнери.

Студія ландшафтного дизайну "Дворик"

Можна, звичайно, зайнятися проектуванням самостійно, але в цьому випадку можливо неправильно підібрати або розмістити рослини. І на наступний рік доведеться їх знову пересаджувати.

Другий варіант — звернутися до фахівців своєї справи. У студії ландшафтного дизайну «Дворик», яка знаходиться в м. Кам’янске, Дніпропетровської обл., працюють саме такі фахівці. Вони вже другий десяток років перетворюють ділянки своїх замовників. Досвідчений агроном допоможе з підбором рослин і навчить за ними доглядати, а ландшафтний дизайнер підбере елементи декору і правильно розмістить їх по відношенню існуючих будівель та доріжок.

Важливе місце в благоустрої ділянки має система поливу, яка налаштовується на автономну роботу. У певний час вона включається і поливає рослини, що допомагає замовникам не турбуватися про полив.

Співробітники студії ландшафтного дизайну допоможуть з вирішення цих важливих питань. Звернувшись до них, знімається безліч проблем, які стосуються облагородження заміського ділянки.