Садові сапки ( сапи, тяпки)- які бувають види сап

Сапка (сапу, сапа, розпушувач, мотика) — назв цього садового інструменту багато, а призначення одне — розпушування грунту і видалення бур’янів. Так само її використовують для створення канавок при посадці овочів, посіву насіння. Еже одне призначення сапи — підгортання рослин, наприклад, картоплі. Цей агрономічний прийом сприяє збільшенню врожаю овоча.
Залежно від того, що потрібно виконати в даний момент, вибирають відповідну форму і розмір сапи. Досвідчений городник в своєму арсеналі завжди має в наявності кілька штук такого садового інструменту різного типу.

Види садових сапок

Складається інструмент з держака (держака, рукояті), до якого прикріплено під кутом лезо. Це лезо і є робочою частиною інструменту. Від того, якою вона буде форми, розміру і матеріалу виконання, залежить зручність роботи з ним. Форми сап бувають:

• прямокутна, заточка леза з одного боку;
• у формі трапеції, заточка ріжучої кромки проводиться з більш широкої сторони;
• трикутна — вона виглядає, як трикутник, у якого заточені 2 сторони;
• форма дуги, що ріже частина у вигляді сегмента кола
• комбінована — з одного боку вона має форму трапеції або трикутної сапи, а з іншого — розпушувач грунту у вигляді декількох гострих зубців.

види сапок

Види метала, що застосовуються для виготовлення сап

Як матеріал для леза застосовується вуглецева, інструментальна або нержавіюча сталь.
Найкращі сапи виготовляються з таких матеріалів
1. пила «Дружба 2» радянського виробництва. Її товщина 1,5-2 мм. Вона легка, міцна, легко входить в землю.
2. Дискова пила. Ця сапа важча, має дугоподібну форму. Дуже добре підходить для важких грунтів або для видалення коренів.
3. Нержавіюча сталь. Вона не схильна до корозії, легка в догляді, на неї не так налипає земля, як на інший метал.

Види кріплення леза до рукояті

Є ще один параметр для вибору такого садового інструменту — кріплення ріжучого елемента до рукояті. Перш, ніж вибрати сапку для роботи на городі, слід визначитися з її розміром.
Якщо цей садовий інструмент має лезо шириною до 16см, то досить кріплення в центрі леза. Якщо ж ширше, то в цьому випадку потрібно вибирати інструмент з кріпленням у вигляді дуги. В цьому випадку при роботі сапа не буде пружинити при зіткненні з землею, у неї висока жорсткість. Працювати з таким садовим інструментом можна на важких глинистих ґрунтах.
На будь-якому садовій ділянці потрібно мати кілька сап. Для клумб або інших густо засаджених ділянках потрібен маленький, акуратний інструмент, а для прополки або підгортання великих площ — ширший варіант сапи.
На сайті «Все для зручної роботи на дачі» будь-яка людина знайде інструмент, який підійде саме йому, а наші менеджери зроблять все для того, що б товар прийшов без затримок і покупець залишився задоволений покупкою.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *