Біогумус, або вермикомпост

Біогумус, або вермикомпост — це добриво органічного походження, яке отримано шляхом переробки органічних відходів хробаками, бактеріями та іншими організмами. Продукт, отриманий після такої переробки, сприяє поліпшенню структури грунту, внаслідок чого вода і повітря краще проникають в землю.

біогумус

Корисні властивості біогумусу (вермикомпосту)

Під час внесення в грунт біогумусу, разом з ним земля отримуємо так необхідні їй для хорошого функціонування азот, фосфор, калій і ін., А також велика кількість мікроелементів. Крім цього, в грунт надходять мікроорганізми, дощові черв’яки і продукти їх життєдіяльності, фітогормони, які прискорюють ріст і розвиток рослин. Внесення біогумусу може допомогти зменшити кількість поливів, тому що утримує вологу на 70%. Це властивість вермикомпоста допомагає рослинам пережити посушливий період.
Передозувати це органічне добриво неможливо, так як всі його компоненти натуральні, рН нейтральний, а речовини, які можуть обпалити коріння, відсутні. Однак варто дотримуватися встановлених норм внесення, так як надлишок або недолік біогумусу може не привести до бажаного результату.

Способи внесення добрива

Біогумус широко застосовується при посадці, підгодівлі всіх видів сільськогосподарських культур, а так само в квітникарстві, садівництві, для поліпшення структури грунту.

1. У разі, якщо потрібно рекультивувати грунт, вносітіь в грунт мінімум 7 кг біогумусу. Рівномірно розсипати по ділянці і неглибоко перекопати.
2. Для вирощування розсади городніх культур необхідно приготувати живильну суміш з бігумуса і дернової землі в співвідношенні 1: 3. Це готова поживна суміш, в які висаджують насіння.
3. При посадці підросла розсади овочевих культур у відкритий грунт, потрібно в кожну лунку внести 100г вермикомпосту, і добре полити грунт.
4. У період вегетації один раз на місяць бажано внести добриво у вигляді підсипання навколо рослин, або в міжряддя всіх культур способом мульчування з розрахунку 500 г / м2 площі, перемішуючи його з грунтом, полити.
5. При посадці плодово-ягідних культур на дно посадкової ями і навколо комеля перед посадкою треба внести 1,5 — 2 кг біогумусу, присипати його родючим грунтом, і помірно полити.
6. Перед посадкою «вусів» полуниці в кожну лунку вносимо 150-200г біогумусу, змішати його з грунтом і полити.
7. Перед посівом насіння в грунт потрібно внести таке органічне добриво з розрахунку 250 г біогумусу на 1 кв. метр землі, перемішати його з ґрунтом та полити.
8. При посадці хвойних культур норма внесення вермикомпосту така ж, як для ягідних культур.

биогумус (вермикомпост)

9 комментариев к “Біогумус, або вермикомпост”

  1. Натуральное удобрение очень полезно. Особенно сегодня, когда вокруг в продуктах одна химия

    1. Добрый день. Отправка в Россию возможна. Напишите, пожалуйста, точнее район, мы просчитаем стоимость доставки

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *